Maragall: 93 243 15 24 / Sants: 93 322 82 76

No trobes un bon motiu per aprendre italià?

//No trobes un bon motiu per aprendre italià?
  • Cursos de Italiano

No trobes un bon motiu per aprendre italià?

Aprendre italià, avui en dia garanteix conèixer un idioma parlat per més de 70 milions de persones. Amb només 50 a la mateixa Itàlia, se sap que, almenys, en altres 10 països com Suïssa i San Marino es parla oficialment aquesta llengua romanç. I és que molts altres països del món compten amb una àmplia col·lectivitat italiana, com és el cas d’Argentina, Alemanya o els Estats Units.

Una de les grans avantatges d’aprendre italià és que, si ets parlant d’una altra  llengua romànica (com són el castellà, català o francès, entre d’altres) aprendre italià pot ser una tasca fàcil, ja que gràcies a les seves similituds, ens permet gaudir d’un vocabulari semblant al compartir les mateixes arrels llatines.

Per a tots els europeus, estudiar Italià té un gran nombre de beneficis per la seva ubicació geogràfica. Les possibilitats de viatjar a Itàlia són elevades ja que és un país que ofereix moltes qualitats; des de l’art que es respira pels carrers fins a una gastronomia que ha estat premiada durant segles gràcies al seu exclusiu producte nacional. A Itàlia tot és art.

No oblidem que l’Italià, és un dels idiomes oficials de la Unió Europea, i per això és una llengua fàcilment reconeguda dins del nostre continent, ja que estiguis on estiguis, utilitzant un italià bàsic, sabràs comunicar-te en aquells punts d’Europa i del món sencer que hagin tingut relació en algun moment històric amb la seva llengua o la seva cultura.

A Merit School oferim cursos d’italià a diferents formats, perquè igual que amb la resta d’idiomes que s’imparteixen a la nostra escola, ens agrada adaptar-nos a les necessitats de l’alumne perquè així al tenir més facilitats, l’aprenentatge de l’idioma és més eficaç.

Les nostres classes d’italià garanteixen resultats! Amb els nostres professors nadius aprendràs italià a través de sessions d’expressió oral i escrita. La qual cosa permet posar en pràctica tot l’après i progressar d’una forma ràpida i senzilla.

Si vols iniciar-te en l’italià no t’ho pensis més amb el nostre curs intensiu d’iniciació d’idiomes podràs començar a parlar italià ràpidament només necessites venir a conèixer-nos i matricular-te a qualsevol dels nostres centres de Merit School.

Posa’t en contacte amb nosaltres i diverteix-te aprenent italià!

Cursos d'idiomes - Últimes notícies
2017-06-13T16:08:56+00:00