Maragall: 93 243 15 24 / Sants: 93 322 82 76

Cursos d’idiomes que comencen a l’octubre

Pàgina inicial/Notícies/Cursos d’idiomes que comencen a l’octubre
  • cursos-idiomas-octubre

Des d’ahir, donem per iniciats els cursos d’idiomes per al curs 2017-2018. Encara no t’has apuntat? Encara ets a temps! Mai és tard per aprendre un idioma i, encara que començar mai és fàcil, aquest curs si t’ho proposes podràs aconseguir aprendre o millorar l’idioma que se’t resisteix: estudia una tercera llengua o treu-te un títol oficial.

A Merit School disposem de cursos d’idiomes per a totes les edats i nivells. Per això, aquest any, a més del nostre habitual curs d’anglès per a nens, tenim novetats perquè els més petits estiguin en contacte amb l’anglès: el curs d’anglès per a nens de tres anys. En aquest curs els nostres alumnes més joves aprenen jugant i interessant-se per l’idioma a través de jocs, cançons i activitats guiades pels nostres professors nadius.

El nostre objectiu principal és apropar els idiomes als nostres alumnes. Per això, de cara a aquest nou curs i en commemoració als nostres 40 anys ensenyant idiomes, hem llançat el descompte universitari perquè els estudiants de qualsevol grau i universitat puguin accedir a un descompte en els cursos d’idiomes de 2017-2018. Pots consultar totes les novetats i promocions aquí!

Simplement per interès personal o professional, es necessita arribar a un mínim de coneixement en idiomes. En aquest curs, i com sempre, podràs estudiar anglès, francès, alemany o l’idioma que et proposis en els nostres centres d’idiomes. Tria el programa d’estudis que més s’adapti a les teves necessitats i aprèn amb professors nadius amb anys d’experiència ensenyant idiomes.

La nostra novetat més pràctica, si ets dels que tenen una agenda atapeïda, és el curs d’anglès semipresencial, on es combina una hora i mitja de classes presencials en els nostres centres de Sants o Badalona amb activitats de suport online.

Aquest mes també pots apuntar-te a un intensiu d’anglès, francès i alemany. D’aquesta manera aconseguiràs millorar el teu nivell d’idiomes en un temps rècord i abans que acabi el curs!

Per a realitzar qualsevol dels cursos d’idiomes, cal fer una prova de nivell: és gratis i sense compromís. Simplement la realitzem per saber quin és el curs ideal per a cada alumne i assignar-li un nivell.

Encara tens dubtes? Fes-nos-ho saber! Contacta amb nosaltres a través del nostre web, per telèfon, xarxes socials o vine a conèixer-nos al teu centre més proper. T’estem esperant!

Cursos d'idiomes - Últimes notícies